תיכון חמ"ד לוינסון מובילים למצויינות - קרית ים

ארגז כלים למורה

לא קל ללמד את ילדי המאה 21, העולם מתפתח בקצב מסחרר וגם אנו המורים נדרשים להשתנות ולקפוץ דור. כמה פעמים תהיתם לגבי דרך טובה יותר ללמד את אותו שיעור שהעברתם לכיתתכם? באיזו תדירות השתמשתם בטכנולוגיה כדי לעניין את תלמידיכם ולשפר את תהליכי הלמידה שלהם? 

מדהים לראות עד כמה שינתה הטכנולוגיה את העולם והובילה לצורות שונות של חינוך והוראה עליהם לא חשבנו כלל בעבר. התלמידים שלנו יותר ממוקדי-דיגיטליות מבעבר. הם מבלים יותר זמן באינטראקציות עם ההתקנים הניידים שלהם מאשר עם הוריהם או קרוביהם. יש להודות שלעולם הדיגטלי הזה יש הן השפעה חיובית והן השפעה שלילית על התלמידים. חוסר ריכוז, טווח ריכוז קצר, הסטת המיקוד, יתר גירוי ויזואלי, גניבת זהות, חוסר בסוציאליזיה בעולם האמיתי, נושאים הקשורים לפרטיות, דיכאון ורבים אחרים הינם תוצאה ישירה של החשיפה הגדלה לטכנולוגיה. מחקרים אף הוכיחו ש"מולטי-טסקינג", שהמומחים טוענים שקשורה לשימוש בטכנולוגיה של היום, מפחיתה את עוצמת הריכוז שלנו בחצי. אולם אין להסתכל רק על החצי הריק של הכוס. החצי השני גדול הרבה יותר.

מבין כל האתגרים העומדים בפני המורים אחד החשובים ביותר הוא היכולת לתפוס את תשומת הלב והמיקוד של התלמידים ורתימתם לתהליך הלמידה, לצורך זה מצורפים בפניכם כלים טכנופדגוגים שיעזרו לכם לתת מענים שונים בשיעורים שלכם.

תוכנה לניהול פדגוגי – התנהגות, ציונים, תעודות ועוד

כלי דיגיטלי ליצירת מרחב למידה וירטואלי המאפשר למורה לשאול את תלמידיו שאלות, ליצור מטלות ולהעלות נושאים לדיון בכיתה. התלמידים יכולים לתקשר עם המורה וביניהם, וכך לנהל שיח וירטואלי בנושאים לימודיים שונים.
הכלי מאפשר למורה למשב את תלמידיו באמצעות ציון ומשוב מילולי.

מחולל פעילויות למידה אינטראקטיביות

המסלול החינמי מאפשר יצירה של עד 5 פעילויות בלבד.
שימו לב: במידה ועברתם את מכסת 5 הפעילויות, גם לאחר מחיקת תוכן שיצרתם, לא תוכלו ליצור חדש במקומו.

הכלי מאפשר המרת קבצי Pdf ותמונות לדפי עבודה אינטראקטיביים.

ניתן לשלב בדף שאלות מסוגים שונים: פתוחות, סגורות, השלמת מילים בטקסט, משיכת קו או גרירה. עוד ניתן לשלב בדף הקלטות אודיו, סרטוני יוטיוב וקישורים.

כלי המאפשר הפיכת שאלון google forms למבדק אוטומטי מבוסס שיחה, הכלי מאפשר לדמות שיחה בה מתקיימת אינטראקציה עם המשיבים בזמן אמת…

ניתן לשלב שאלות סגורות (אמריקאיות) ופתוחות. המשתתפים אכן חשים כאילו אתם מגיבים להם בהתאם לתשובה בה בחרו.

כלי ליצירת דפי עבודה אינטראקטיביים מקוונים.

מגוון תבניות המאפשרות ליצור מטלות חינוכיות המורכבות ממגוון תכנים.

כלי המאפשר יצירת חידונים או סקרים המבוססים על שאלות סגורות (רב ברירה) עליהם יכולים התלמידים לענות באמצעות המחשב או מכשיר נייד (סמארטפון / טאבלט).

ההשתתפות בפעילות לא דורשת מהתלמיד הרשמה אלא רק גלישה לדף כניסת תלמיד, הקלדת קוד החידה (PIN) & שם.

 יצירת סרטוני מסך, המבוססים על הקלטת מסך המחשב

את התוצר ניתן לשתף כקישור לתלמידים או להוריד למחשב.

תשאיר הודעה ונחזור אליך בהקדם